ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Dostępność

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Dostępność architektoniczna

Informacja ogłoszona dnia 2023-04-12 13:58:43 przez Tomasz Korzeniowski

Akapit nr 1 - brak tytułu

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Nidzicy.
  • Siedziba Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Nidzicy zlokalizowana jest przy ul. Murarskiej 4 w Nidzicy.
  • Budynek posiada jedno wejście główne ze schodami które nie posiadają pochylni przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.
  • Budynek nie posiada windy.
  • Przed budynkiem znajduję się miejsca parkingowe bez wyznaczonego miejsca dla osób niepełnosprawnych.
  • Ze względu na brak dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, osoby niepełnosprawne prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zapewnienia obsługi bezpośrednio przy wejściu do budynku lub w innym miejscu na terenie powiatu nidzickiego dostosowanym dla osób niepełnosprawnych.
  • Na każdym etapie zapewniona będzie pomoc pracownika, można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu itp.
  • Osoby poruszające się z psem asystującym mają dostęp bez ograniczeń.
  • Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
  • W urzędzie nie zainstalowano pętli indukcyjnych.
  • Brak możliwości przebudowy budynku ponieważ jest zabytkiem w Wojewódzkiej Ewidencji Zabytków.
Informacje na temat procedury wnioskowo-skargowej
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich www.rpo.gov.pl (http://www.rpo.gov.pl)
Obsługa osób uprawnionych
W myśl art. 7 i 8 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. 2023r. poz. 20) osoby uprawnione, czyli doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, mają prawo do skorzystania w kontaktach m.in. z organami administracji publicznej z pomocy osoby przybranej, czyli osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwianiu spraw w organach administracji publicznej. Prawo to może być ograniczone wyłącznie ze względu na zasady, określone w przepisach ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. 2019r. poz. 742).
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Nidzicy nie dysponuje przeszkolonym pracownikiem w zakresie podstawowej komunikacji w języku migowym.
Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia usługi tłumacza (polskiego języka migowego, systemu językowo-migowego lub systemu komunikowania się osób głuchoniewidomych) w terminie 3 dni roboczych przed tym zdarzeniem sekretariacie Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Nidzicy, jak również za pomocą dostępnych środków komunikacji:
  • tel/fax: (89) 625-62-05
  • e-mail:
  • Adres elektronicznej skrzynki podawczej na ePUAP:/PINBNidzica/SkrytkaESP
 

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Nidzicy
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2023-04-12
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Ilona Wasiłowska
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2023-04-12 10:54:07
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Tomasz Korzeniowski
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2023-04-12 13:58:43
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Ilona Wasiłowska
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2023-06-27 12:38:50
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
543 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony